Aktualności
7 VI odbyło się zakończenie edycji 2022/2023 konkursu historycznego,, Kresy - polskie ziemie wschodnie w XX wieku " organizowanego przez IPN Kraków oraz Uniwersytet Papieski w Krakowie . Na ogłoszonej liście laureatów etapu wojewódzkiego jak co roku znaleźli się przedstawiciele naszej szkoły . Tegorocznymi laureatkami zostały Katarzyna Wojtaszek i Zofia Warzecha z kl IV. Praca Kasi dotyczyła matki chrzestnej żołnierzy bezimiennych - Jadwidze Zarugiewiczowej a Zosia pisała o najmłodszym uczestniku walk o Lwów - Antosiu Petrykiewiczu.
Prace powstały pod kierunkiem nauczyciela historii pani Marty Piecuch.
Gratulujemy kolejnych sukcesów.
Weź udział w III ogólnopolskim konkursie filmowym „Świat się kręci wokół wsi”!
W imieniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który jest Organizatorem konkursu, zapraszamy do udziału w III ogólnopolskim konkursie filmowym „Świat się kręci wokół wsi”. Partnerami w organizacji konkursu są Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.
Nagraj i prześlij swój film do Organizatora konkursu. Pokaż, jak zmienia się polska wieś.
Organizator czeka na filmowe opowieści o życiu na wsi, które staną się inspiracją dla innych młodych ludzi.
Jak się zgłosić?
Formularze zgłoszenia są przyjmowane do 22 września 2023 r., a filmy do 13 października 2023 r. Szczegóły znajdziesz na stronie MRiRW oraz na stronach Partnerów konkursu – ARiMR i KOWR:
https://www.gov.pl/web/rolnictwo/iii-ogolnopolski-konkurs-filmowy-swiat-sie-kreci-wokol-wsi---2023-r
https://www.gov.pl/web/arimr/wszystkie-aktualnosci
https://www.gov.pl/web/kowr/aktualnosci
Do kogo skierowany jest konkurs?
Konkurs skierowany jest do młodych mieszkańców wsi, w wieku od 16 do 30 roku życia.
Cel konkursu
Celem konkursu jest ukazanie wsi jako miejsca z nowymi perspektywami do życia i rozwoju zawodowego, szczególnie dla ludzi młodych. Chcemy przekonać, że życie na wsi ma wiele pozytywnych aspektów, a rolnik to zawód z przyszłością. Chcemy również pokazać, że rolnictwo to ważna gałąź gospodarki narodowej, w której efektywnie wykorzystuje się fundusze unijne. Chcemy zaprezentować rolników jako tych, którzy zapewniają bezpieczeństwo żywnościowe, pielęgnują tradycję i dziedzictwo kulturowe polskiej wsi oraz adaptują trendy w zakresie ekologii i ochrony środowiska.
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Konkursie! Na najlepsze prace czekają nagrody pieniężne oraz upominki rzeczowe.
MRiRW Departament Rolnictwa Ekologicznego i Jakości Żywności zaprasza na Piknik " Poznaj dobrą żywność" , który odbędzie się w dniu 18 czerwca 2023roku na terenie Toru Wyścigów Konnych Służewiec (ul. Puławska 266, Warszawa)
6 osobowa grupa z klas I w składzie Kinga, Natalia, Paweł , Karol, Albert i Hubert wraz z opiekunem Panią Martą Piecuch oraz z Panem Krzysztofem uczestniczyła w poniedziałek 5 VI w IV Krajowych Dniach Pola Sielinko koło Poznania.
W tegorocznych Dniach uczestniczyło prawie półtora tysiąca uczniów z całej Polski.
Podczas Dnia Młodego Rolnika uczniowie wzięli udział w lekcjach na polach doświadczalnych, połączonych z nowoczesnym rolnictwem, w dziale innowacji, uczestniczyli w konkursach i pokazach polowych i zwierzęcych. Wysłuchali prelekcji pracowników Państwiwego Instytutu Badawczego o włóknach naturalnych i roślinach zielarskich oraz cyklu rozwóju jedwabników. Zwieńczeniem ostatniego dnia było spotkanie z wiceministrem Ryszardem Bartosikiem w którym uczestniczyło prawie 200 uczniów ze szkół rolniczych . Naszą szkołę reprezentowali Hubert i pani Marta Piecuch.
Uczniowie mieli możliwość brać aktywny udział w spotkaniu zadając pytania .
A pozostali uczniowie uczestniczyli w pokazach bydła i owiec oglądali wystawowy sprzet rolniczy oraz zgłębiali tajniki robotyki prowadząc rozmowę z robotem i jego twórcami z Instytutu.
2 czerwca 2023 ,,Nowy Dwór" w Goszycach Zofii Zawiszanki po raz drugi gościł w swoich progach uczestników finału etapu ogólnopolskiego w konkursie historycznym ,,Wybitni ziemianie w okresie międzywojennym. Gospodarka-kultura - nauka - dyplomacja".
Dwór ten był świadkiem przemian dziejowych i odwiedzin wybitnych postaci w tym słynnej siódemki Beliny Prażmowskiego 3 sierpnia 1914, a także Józefa Piłsudskiego i Czesława Miłosza.
Naszą szkołę w finale reprezentowała laureatka etapu wojewódzkiego Zofia Warzecha, tegoroczna maturzystka. Zosia po raz drugi wywalczyła miejsce na podium zajmując wspaniale trzecie miejsce w kategorii prac pisemnych. Zosia dzielnie walczyła w konkursie najpierw pisząc prace, która się zakwalifikowała, a później odpowiadając na pytania zadawane przez komisję konkursową składająca się z przedstawicieli IPN, Fundacji im. Zofii i Jana Włodków w Krakowie oraz Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego oddział w Krakowie . Wśród uczestników znalazły się osoby z różnych krańców Polski; Lublina , Elbląga Warszawy, Inowrocławia i Wolina.
Trzecie miejsce Zosia zdobyła za pracę pt. ,,Skrzyńscy z Zagórzan lokalni mecenasi". Praca powstała pod kierunkiem pani Marty Piecuch.
Strona 37 z 71