Zatrzymać jesienną aurę

Na tropie jesieni

To już kolejne warsztatowe spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej – filia Magdalena. Tym razem, przy wspólnym stole zastawionym kolorowymi liśćmi, jesiennymi kwiatami, kasztanami, żołędziami odbyło się wspólne „tropienie jesieni”. Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bystrej zorganizowali warsztaty dla dzieci i młodzieży z gorlickiego Osiedla Magdalena.

- Tegoroczne spotkanie poświęcone jest sztuce układania i tworzenia jesiennych kompozycji kwiatowych. Przez zabawę chcemy nauczyć dzieci i młodzież nieco innego spojrzenia na otaczającą nasz rzeczywistość. Chcemy pokazać im barwy jesieni, piękno przyrody która nas otacza. – mówi Bożena Dykla, bibliotekarka z „Magdaleny”

- Dzieci i młodzież są bardzo chłonne wszystkiego co nowe. Nie trzeba ich specjalnie przekonywać do układania bukietów. Mają doskonały zmysł estetyczny – mówi Agnieszka Topór nauczyciel architektury krajobrazu i wizażystka wnętrz z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bystrej. W warsztatach udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego: Jadwiga Rak, Kamila Potempa, Patryk Tomaszewski, Beata Plata, Wiola Tokarczyk, Judyta Pasławska, Diana Tomaszewska.

Współpraca biblioteki z zespołem szkół ma już swoją tradycję.

- Spotykamy się tu przynamniej dwa razy do roku. Wraz naszymi uczniami bierzemy udział w warsztatach, zdradzamy techniki układania bukietów, tworzenia okolicznościowych bukietów i stroików – zapewnia Agnieszka Topór.

Największa radość mają dzieci.

- To niesamowite ile wspaniałych rzecz można z nich zrobić ze zwykłych liści – dziwi się Kamil Wilczkiewicz, uczeń szkoły podstawowej.

W bibliotece zorganizowano pokonkursową wystawę prac pod wdzięczną nazwą „Zatrzymać barwy jesieni”


 

Sławomir Ornatowski

 

 

 

Alternative flash content

Requirements

BYSTRA WEATHER

 
 
 
 

 

 

 
 

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.

Adam Mickiewicz