W dniu 18.06.2011 uczniowie ZSCKR w Bystrej uczestniczyli w pikniku „Poznaj dobrą żywność”, który odbył się w ogrodach SGGW w Warszawie. Około 100 firm prezentowało tam swoje oferty, w tym te ze znakiem programu „Poznaj Dobrą Żywność”. Są to produkty najwyższej jakości, które stale znajdują się pod kontrolą, dzięki czemu ich walory jakościowe i smakowe niezmiernie utrzymują się na tym samym wysokim poziomie. Oprócz licznych degustacji i pokazów kulinarnych zorganizowano warsztaty dotyczące zagadnień takich jak: chemia żywności, smaki i zapachy żywności, w których młodzież naszej szkoły także uczestniczyła. Warsztaty te prowadzili specjaliści z Wydziału Nauk o Żywności SGGW. W czasie oglądania stoisk nasi uczniowie spotkali premiera p. Donalda Tuska, z którym zamienili kilka słów i poprosili o wspólne zdjęcie. Pomysłodawcą i organizatorem Pikniku „Poznaj Dobrą Żywność” jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Anna Jasińska

 

 

 

Alternative flash content

Requirements

BYSTRA WEATHER

 
 
 
 

 

 

 
 

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.

Adam Mickiewicz