Dnia 22 września br. uczniowie wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Chorzowa oraz Goczałkowic. Pierwszym punktem wycieczki było odwiedzenie Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie. Uczniowie wysłuchali ciekawego wykładu na temat: budowy teleskopu oraz jego obsługi. Mogli też się zważyć i zobaczyć ile ważą np. na Słońcu. Ciekawostką jest też, że obserwatorium astronomiczne wyposażone jest w największy w Polsce refraktor o średnicy 30cm.

Drugim i najważniejszym punktem wycieczki były Goczałkowice. Znajduje się tam gospodarstwo szkółkarskie „Kapias” o powierzchni 25 ha, w którego skład wchodzą: szkółka, centrum ogrodnicze oraz ogrody do zwiedzania. Ogród podzielony jest na stary i nowy, w którym urządzane są kolejne aranżacje. Występują tam różne typy ogrodów między innymi: ogród japoński, romantyczny, angielski, zimowy i wiejski. Uczestnicy wycieczki mieli okazje zobaczyć jak wygląda dobrze zaprojektowany ogród, jakie rośliny wykorzystuje się pod konkretne nasadzenia. Mogli określić, w jakich typach ogrodów czują się najlepiej lub po prostu odpocząć.
 

Bartłomiej Urbaś

 

 

 

Alternative flash content

Requirements

BYSTRA WEATHER

 
 
 
 

 

 

 
 

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.

Adam Mickiewicz