Artykuły 2014/2015

Piątkowy dzień zostanie w naszej pamięci przez całe wakacje. Zasłużyliśmy wszyscy  - my uczniowie i szacowne grono pedagogiczne na upragniony odpoczynek. Po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkaliśmy się by odebrać świadectwa, cieszyć się ale i nieco smucić, bo nie zobaczymy się przez jakis czas.

Podniosłe słowa p. Dyrektora, List gratulacyjny od ministra dla naszej koleżanki Edyty Kozak za najwyższe osiągnięcia w nauce, zaskakujące podziękowania dla nauczycieli, listy gratulacyjne dla rodziców. Fantastyczny program artystyczny przygotowany przez młodziez z kl. I i II pod dyrekcją p. Pedagog. Pożegnanie wyjeżdżających na zagraniczne praktyki zawodowe i nostalgia za ... naszą szkołą.

Do zobaczenia we wrześniu i wypoczywajcie bepziecznie i beztrosko

 

 

Uroczyste zakończenie

roku szkolnego odbędzię się w piątek

26-go czerwca o  godz. 10.00

 

 

Uczniowie z klasy I i II  Technikum Architektury Krajobrazu wzięli udział w warsztatach edukacyjnych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie. Tematem spotkania były „ Ogrody żaka przyjazne owadom”, które prowadziła p. dr Marta Pisarek.

Uczniowie zapoznali się projektowaniem ogrodów przyjaznych dla rodzimych motyli oraz domków dla owadów pożytecznych. Celem warsztatów było zachęcenie uczestników warsztatów do ochrony owadów i propagowanie postaw proekologicznych, a owadom stworzenie  miejsca do bytowania.  


Uczniowie podczas warsztatów projektowali ogrody dla motyli.  Najładniejszy projekt ogrodu zostanie zrealizowany w szkole.
Po zajęciach na PWSZ uczniowie zwiedzili Krosno oraz odwiedzili Centrum Dziedzictwa Szkła.

 

 

Bartek Słopnicki uczeń klasy IV Technikum Architektury Krajobrazu został laureatem XXXIX edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku Architektura Krajobrazu przeprowadzonych w dniach 29-30 maja tego roku. Eliminacje odbyły się na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurski w Olsztynie.

 

 

Powiatowe spotkanie bibliotekarzy odbyło się 27. maja w szkolnej  biblotece. Inicjatorem spotkania była p. Marta Stachura bibliotekarka ZSCKR oraz pracownice Biblioteki Pedagogicznej w Gorlicach. Tegoroczne spotkanie bibliotekarzy oscylowało wokół tematu zdrowego stylu życia nie tylko w literaturze. Spotkanie nie bez powodu odbyło się  w gościnnych progach Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, wszak ostatnio odbywała się kapania pt. "Zdrowy chleb - zdrowe życie", którego głównym tematem był wpływ zdrowego odżywiania się na zdrowie nastolatków. Uczestnicy zapoznali się z tematyczną literaturą, której nie brak w bogatym
księgozbiorze biblioteki szkolej w Bystrej.

 

 

Strona 1 z 15

 

BYSTRA WEATHER

 
 
 
 

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.

Adam Mickiewicz